Publikováno: 6. 11. 2020

Muzeum jazyků ve Washingtonu je ovládáno hlasem

Muzeum Planet Word využívá řadu technologií na přiblížení vývoje jazyků a literatury.

Nově otevřené muzeum Planet Word v americkém hlavním městě se zaměřuje na zprostředkování jazyka, slov a literatury pro návštěvníky všech věkových skupin. Výjimečné je zejména svým aktivním využitím nejnovějších technologií s cílem představit téma jazyka interaktivně, atraktivně a s využitím všech smyslů.

Nejinovativnější je technologie ovládání hlasem, která umožňuje bezdotykově spustit a ovládat části expozice. Mezi ně patří třeba tematické projekce k vybraným dílům světové literatury, masivní LED kinetická instalace představující rodilých mluvčí 30 jazyků včetně řady ohrožených, nebo úvodní část expozice (viz titulní obrázek), která plní roli průvodce a odpovídá na dotazy návštěvníků.

Další netradiční aktivity, které čekají návštěvníky, jsou například využití technologie AR k "virtuálnímu malování," místnost, kde návštěvníci v párech sedí naproti sobě a čtou si navzájem vtipy s cílem rozesmát toho druhého, nebo karaoke pódium.

Více v celém článku zde.

Zdroj: localprojects.com