Publikováno: 29. 3. 2021

Louvre zpřístupnil online databázi svých sbírek

Téměř půl milionu uměleckých díl je nyní volně dostupných na stránkách muzea.

@louvre.fr

Francouzské muzeum Louvre uvedlo na konci března 2021 do provozu novou online databázi svých sbírek. Volně přístupná databáze zahrnuje umělecká díla se sbírek Louvru a Národního muzea Eugèna Delacroix, sochy z Tuilerijské zahrady a náměstí Carrousel nebo předměty ze statusem MNR (Musées Nationaux Récupération), které byly státem nabyty po druhé světové válce a nyní jsou v procesu hledání jejich původních majitelů. Poprvé je tak zpřístupněna kompletní sbírka instituce, včetně předmětů, které jsou dlouhodobě zapůjčeny mimo Francii, nebo které není doporučeno vystavovat.

V současnosti je online k shlédnutí více než 482 tisíc díl, další budou postupně přibývat. V rámci databáze je umožněno vyhledávání na základě řady kritérií nebo interaktivní mapa instituce a její sbírek.

Online databáze Louvre

Zdroj: presse.louvre.fr