Publikováno: 23. 11. 2022

Kultur.Gemeinschaften

Byl spuštěn digitální portál dotačního projektu Německé spolkové vlády Kultur.Gemeinschaften na podporu digitalizace a tvorby digitálního obsahu.

Kultur.Gemeinschaften

Podcasty, digitální prohlídky, přehledné weby, objednávkové portály nebo spolupráce přes internet, to všechno znamená digitalizace muzejních institucí v Německu. Tamnější spolková vláda spolu se zemskými vládami spustily projekt Kultur.Gemeinschaften, který má podpořit digitalizaci muzeí. Mezi lety 2020 a 2023 je tak možné žádat o značné finanční prostředky na nákup technologií, vývoj a vzdělávání zaměstnanců.

V rámci projektu Kultur.Gemeinschaften vznikl i webový portál pro ty, kteří by se chtěli nechat inspirovat příklady úspěšného procesu digitalizace. V bavorském Industriálním muzeu v Laufu tak vznikla digitální expozice a v Lipsku byl z fondů digitalizace podpořen projekt procházky po městě s poslechem hudby a výkladu o významných místech města. Pořádají se četná školení, konference, vzdělávací kurzy.

Pokud se chcete inspirovat příklady dobré praxe v oblasti digitalizace, neváhejte navštívit stránky portálu Kultur.Gemeinschaften zde.

Zdroj: museumsbund.de, kulturgemeinschaften.de