Publikováno: 23. 7. 2020

Jak na livestream v muzeu?

Jak mohou muzea efektivně využít živé přenosy svých prohlídek či doprovodných programů?

@museumnext.com

I v našich muzeích a galeriích se zejména během jejich uzavření nebo postupného znovuotevírání s omezeným počtem návštěvníků rozšířilo využívání technologií živého přenosu. Komentované prohlídky, doprovodné programy pro děti, divadelní představení nebo hudební akce je dnes již možné zhlédnout i z pohodlí domova. Jak využít livestream co nejefektivněji?

Podle muzea Mauritshuis v nizozemském Haagu je nezbytné myslet zejména na organizační aspekty livestreamovaného programu – vhodnou denní dobu a poutavého moderátora nebo průvodce – ideálně ve dvojici ke vzájemnému doplňování. Pokud je to možné, přínosné je zapojení více smyslů, populární jsou třeba pořady o vaření nebo tradičních řemeslech v etnografických expozicích. V neposlední řadě je vždy doporučováno rovnou zvát na další připravovanou akci – livestreamovanou nebo ne, nepochybně se najdou zájemci z řad diváků.

Celý článek zde.

Zdroj: museumnext.com/article/five-secrets-to-livestreaming-a-cultural-feast