Publikováno: 6. 11. 2023

Demonstraci ze 17. 11. 1989 přiblíží audioprůvodce a autentické záznamy

Platforma pro digitální audioprůvodce SmartGuide připravila speciální trasu po stopách průvodu z pražského Albertova na Národní třídu.

Demonstraci ze 17. 11. 1989 přiblíží audioprůvodce a autentické záznamy

Ve spolupráci se spolkem Díky, že můžem připravila platforma pro digitální audioprůvodce SmartGuide speciální trasu po stopách průvodu z pražského Albertova na Národní třídu. Audioprůvodce obsahuje původní zvukové záznamy a vzpomínky přímých účastníků průvodu.

Multimediální průvodce provede každého zájemce trasou, kterou v roce 1989 procházeli studenti uctívající památku Jana Opletala. Během procházky, kterou lze absolvovat též virtuálně z poklidu domova, si může zájemce prohlédnout dobové fotografie a vyslechnout komentáře pamětníků. Trasa nazvaná 17. listopad 1989 obsahuje 19 zastavení a je volně dostupná v aplikaci SmartGuide (lze stáhnout přes Google Play store nebo App store). Samotná procházka z Albertova přes Vyšehrad až na Národní třídu trvá zhruba 2 hodiny. Zvukové záznamy svých vzpomínek do audioprůvodce vyrobili účastníci průvodu Jan Vondráček a Karel Kratochvíl. U každého zastavení je k dispozici audiopříběh, který propojí současné místo s historií. Aplikace SmartGuide v případě povolení sledování polohy přehrává příběhy automaticky, jakmile se telefon přiblíží k některému ze zastavení.

Více informací v článku zde.

Zdroj: propamatky.info