Publikováno: 16. 3. 2020

Audio průvodce kreativně

Může audio průvodce být lákadlem pro návštěvníky? Ano, pokud se k němu přistoupí netradičně.

@museumnext.com

Audio průvodce je v současnosti již běžnou součástí návštěvy zejména větších muzeí a těší se popularitě i v konkurenci mobilních aplikací nebo virtuální reality. Instituce si zpravidla volí mezi výkladovou variantou, simulující komentovanou prohlídku, a možností samostatného komentáře k jednotlivým předmětům nebo částem expozice. Je ale možné vytvořit audio průvodce, který je nejen přehledný a uživatelsky přívětivý, ale také nápaditý a atraktivní?

Portál MuseumNext přináší inspirace z muzeí, které se rozhodly pojmout audio průvodce jako možnost zcela nového prožitku z výstavy. Například kalifornská Getty Villa nechala svou expozicí antického umění provázet hlavního hrdinu z populárních knih pro mládež (o projektu více zde), zatím co muzeum jedné z nejvýznamnějších bitev na území Skotska se snaží v návštěvníkovi vzbudit emoce a umožnit mu vžít se do role válečníka.

Obecně ale pořád platí, že nejoblíbenějším typem audio průvodce je ten, který návštěvníkům umožňuje zvolit si to, co je zajímá, v tempu, jaké jim vyhovuje, s bohatou nabídkou individuálních přizpůsobení.

Celý článek zde.

Zdroj: museumnext.com/article/how-the-creative-use-of-audio-tours-is-attracting-a-new-museum-audience