Publikováno: 10. 8. 2011

Digitalizační strategie

Dne 4. října 2011 (od 10.00 do 16.00) se v prostorách Národního archivu v Praze - Chodovci koná workshop Digitalizační strategie.
Digitalizační strategie

Cílem workshopu je seznámit archivní obec i odbornou veřejnost s posláním a  činností  spolku ICARUS, se stavem digitalizačních projektů v rámci činnosti tohoto spolku probíhajících v jednotlivých archivech státní sítě a s výhledy do budoucna, dále s možností mezinárodní výměny odborných pracovníků i začínajících archivářů. Pro vysokoškolské pedagogy i studenty je připravena informace o možnosti využití projektu Monasterium pro akademickou výuku i o možnostech mezinárodních odborných stáží pro studenty historie a archivnictví včetně mezinárodní výměny pedagogických  pracovníků.

Organizátoři prosí o předběžné potvrzení účasti na workshopu do 20. 7. 2011 na těchto e-mailových adresách

alena.pazderova@nacr.cz   a jitka.kreckova@nacr.cz,

Program workshopu zde