Publikováno: 3. 6. 2013

Český komitét Modrého štítu - AMG a POMOC PŘI POVODNÍCH 2013

ČESKÝ KOMITÉT MODRÉHO ŠTÍTU (jedním z jehož signatářů je také Asociace muzeí a galerií ČR) velmi oceňuje pohotovost a úsilí, s nímž instituce postižené současnou povodní čelí přívalům vody shora i zdola.

Národní technické muzeum radí jak postupovat při povodni ZDE:

Pomoc pro knihovny a knihovní fondy ZDE:

Věříme – a v minulosti jsme se o tom také přesvědčili – že i v napjaté situaci se najdou ochotné pomocné ruce, užitečné náčiní a zařízení tam, kde jich není okamžitě tolik zapotřebí, nebo vhodný prostor, kam by se dal dočasně umístit evakuovaný materiál.

Protože ve stavu nouze není času nazbyt a individuální hledání může být zdlouhavé, nabízíme na internetových stránkách Asociace muzeí a galerií ČR v sekci Dění v oboru možnost o pomoc požádat nebo ji nabídnout.

V žádosti o pomoc uveďte:

• Obec, v níž se Vaše instituce nachází
  • Přesnou adresu a název instituce
  • Kontakty na osobu oprávněnou k jednání (všechny, které jsou k dispozici – telefon, mobil, e-mail)
  • Stručně stav, v němž se Vaše instituce nachází
  • Jak je dostupná, případná omezení v dopravě
  • Stručně, ale co nejpřesněji, jaký typ pomoci potřebujete

V nabídce pomoci uveďte:

• Název instituce, adresu a místo
  • Kontakt na osobu, s níž je možné dojednat podrobnosti
  • Typ pomoci, kterou můžete poskytnout (počet a specializaci pracovníků, přístroje, rozlohu a zajištění evakuačního prostoru apod.)

Své nabídky, potřeby a požadavky zašlete v uvedené osnově na adresu: amg@cz-museums.cz

Na tuto adresu posléze také sdělte, že jste se s určitou institucí již dohodli na podpůrném zásahu, aby bylo možné Vaši žádost / nabídku smazat!

Postiženým institucím doporučujeme podchytit vzniklé škody a zaslat výstižnou zprávu spolu s finančním vyjádřením na zmíněnou adresu, tak aby se mohla stát podkladem pro případnou žádost o podporu ze státního rozpočtu na odstranění a nápravu škod.

Pěvně věříme, že počasí se brzy umoudří a právě probíhající povodně si nevyžádají mnoho škod.

PhDr. Jana Součková, DrSc., předsedkyně Českého komitétu Modrého štítu

PhDr. Luděk Beneš, předseda Asociace muzeí a galerií ČR