Publikováno: 20. 8. 2013

Časopis MUZEUM: Muzejní a vlastivědná práce - výzva k zasílání příspěvků

Časopis MUZEUM: Muzejní a vlastivědná práce přijímá příspěvky do druhého čísla 51. ročníku. Uzávěrka přijímání příspěvků je 30. 9. 2013. Příspěvky zasílejte na e-mailovou adresu redakce muzeum@nm.cz.
Časopis MUZEUM: Muzejní a vlastivědná práce - výzva k zasílání příspěvků

Časopis MUZEUM: Muzejní a vlastivědná práce se prezentuje jako moderní a dynamický oborový časopis zaměřený primárně na tematiku muzejnictví a muzeologie. Inspirací pro toto profesionální muzejnické periodikum jsou jednak obdobné zahraniční časopisy, jednak respekt k více než čtyřicetileté tradici periodika Muzejní a vlastivědná práce.

Základ časopisu MUZEUM tvoří odborné studie, materiály, zprávy, sdělení, recenze a anotace ze širokého spektra muzejní problematiky včetně teoretické i praktické muzeologie, výstavnictví, práce s veřejností, muzejní pedagogiky, výstavní kritiky, konzervátorství, restaurátorství a preparátorství a problematiky kulturního dědictví obecně. Vzhledem k tomu, že se jedná o neimpaktované recenzované periodikum, procházejí stati a eseje oboustranně anonymním recenzním řízením a schválením redakční radou. Příspěvky do časopisu MUZEUM, jako i příprava jejich posudků, nejsou finančně honorovány.

Časopis MUZEUM vychází 2x ročně ve formátu A4 o počtu 64 stran. Internetové stránky časopisu naleznete na www.emuzeum.cz/Muzeum/. Časopis obsahuje tematické rubriky – z plánovaných aktuálních témat je možné zmínit práci s veřejností a muzejní pedagogiku, restaurátorství a konzervátorství, prezentační aktivity muzeí, digitalizaci sbírek či využití nových technologií. Časopis není nijak institucionálně ani tematicky uzavřen. Naopak, přijímá příspěvky ze všech domácích i zahraničních pracovišť.

Kontakt: Muzeum: Muzejní a vlastivědná práce, Centrum pro prezentaci kulturního dědictví, Národní muzeum, Václavské náměstí 68, 115 79 Praha 1, T: 224 497 373, muzeum@nm.cz

Prosíme, věnujte zvýšenou pozornost Pokynům pro autory