Publikováno: 15. 3. 2024

Adoptujte si knihu z Freudovy knihovny!

Londýnské Muzeum Sigmunda Freuda spustilo fundraisingovou kampaň s cílem financovat restaurační a konzervátorské práce na knihovně.

Adoptujte si knihu z Freudovy knihovny!

Londýnské Muzeum Sigmunda Freuda spustilo fundraisingovou kampaň s cílem získat finance na uchování a restaurování více než 1600 svazků z pozůstalosti zakladatele psychoanalýzy. Zájemci si mohou adoptovat konkrétní titul, od dobových odborných knih se značnou historickou hodnotou, až po například souborné vydání díla Lorda Byrona. Příspěvky začínají na nejnižší hodnotě 700 liber. Přispěvatelé získají speciální certifikát (Sigmund Freud Ex-Libris Certificate) a průběžné informace o procesu restaurování a konzervace. Po ukončení prací na svazku si ho donor bude moct prohlédnout v doprovodu kurátora sbírky. Muzeum doufá, že kampaní získá potřebných 30 tisíc liber, které pokryjí adekvátní péči o celý knihovní fond.

Význam londýnské Freudovy knihovny spočívá kromě jiného v tom, že když Freud prchal z Vídně před nacistickým pronásledováním, mohl si sebou vzít pouze část své rozsáhlé knihovny. Jak uvádí muzeum, lze tak předpokládat, že v londýnské sbírce jsou publikace, které byly pro něj nejdůležitější.

Více informací zde.

Zdroj: advisor.museumsandheritage.com