AKCE: 17.7.2017, 13:40 – 13.3.2018, 13:40

V&A Program kurzů profesního rozvoje (podzim 2017 – jaro 2018)

Zvažujete kariéru v muzeu nebo galerii? Nebo už v kultuře pracujete a chcete si rozšířit své znalosti? Setkali byste se rádi s předními odborníky z jiných muzeí? Victoria and Albert Museum v Londýně nabízí nový program krátkých kurzů, které jsou zaměřené na budování znalostí a praktických dovedností potřebných pro práci v muzeu.

V&A Program kurzů profesního rozvoje (podzim 2017 – jaro 2018)
Datum konání: 17.7.2017, 13:40 – 13.3.2018, 13:40

Kurzy jsou vypsány na téma digitálních médií, vzdělávání, kurátorství, muzejní interpretaci a manipulaci s exponáty.

Výběr zajímavých kurzů z programu:

Getting the Most from Digital Media (5.-6. října)

Kurz se zabývá tím, jak se díky digitální revoluci změnila komunikace návštěvníka se sbírkami muzea, budovami a zaměstnanci, i jak zaručit že příspěvky muzea na sociálních sítích opravdu osloví cílové skupiny organizace.

Creating Family Backpacks, Resources and Trails (7. listopadu)

Na tomto kurzu se můžete dozvědět více o tom, jak navrhnout a vyvinout stezku či cestu po expozici pro návštěvníky s rodinami včetně promýšlení všech praktických aspektů a za využívání muzejních prostředků.

Inclusion, Participation and Outreach: Creating Programmes for Community Audiences (16.listopadu)

V&A vede rozmanitý outreach program zaměřený na odbourávání bariér, které by návštěvníci mohli při vstupu do muzea pociťovat. Na tomto kurzu se účastníci seznámí se způsoby efektivní komunikace muzea s různými komunitami lidí.

Celý program kurzů podzim 2017 - jaro 2018

(Zdroj: http://www.museumsassociation.org/download?id=1221542)