AKCE: 6.6.2014, 0:00

Mezinárodní konference Innovative Heritage: Conversation between Arts & Heritage

Mezinárodní konference se zaměřením na výměnu zkušeností mezi památkovým a uměleckým sektorem se koná ve dnech 6. až 8. června 2014 v Berlíně.
Datum konání: 6.6.2014, 0:00

Filozofie konference vychází ze studijního programu Světového dědictví na neměcké Brandenburgische Technische Universität (BTU) (www.b-tu.de/b-tu). Je zaměřena na zkoumání vztahů a překrývajících se aspektů kulturního dědictví a umění, vychází ze základní znalosti světového dědictví a rozšiřuje ji o taktilní a průzkumnou perspektivu a o pohled na podtext dědictví ve spolupráci s uměním.

Třídenní program bude složený z přednášek, panelových diskusí, výstav, představení, projekcí a workshopů a umožní účastníkům získat větší vhled do vztahu mezi dědictvím a uměním z různých kulturních perspektiv, pracovních postupů a teoretických přístupů.

Registrace probíhá prostřednictvím online registračního formuláře do 30. dubna 2014 na odkazu innovateheritage.com/participation/registration. Vzhledem k omezenému prostoru je zápis výběrový. Registrační poplatek činí 50 euro na osobu, zvýhodněný poplatek je pak ve výši 30 euro pro umělce a 20 euro pro studenty.

Více na http://innovateheritage.com/

(Zdroj: www.culturenet.cz)