AKCE: 29.5.2014, 0:00

Výchova, vzdělávání a pedagogický pragmatismus.

Obecně pedagogická a historická analýza pedagogického pragmatismu a příklad zlínského pokusného a Baťova školství Mezinárodní konference. 29. - 30. května 2014
Výchova, vzdělávání a pedagogický pragmatismus.
Datum konání: 29.5.2014, 0:00
Místo konání: Zlín, Vila Tomáše Bati ve Zlíně

Mezinárodní vědeckou konferenci Výchova, vzdělávání a pedagogický pragmatismus. Obecně pedagogická a historická analýza pedagogického pragmatismu a příklad zlínského pokusného a Baťova školství pořádají ve spolupráci s Nadací Tomáše Bati ve Zlíně Národní pedagogické muzeum a knihovna J. A. KomenskéhoTechnická univerzita v Liberci, Fakulta přírodovědně-humanitní a pedagogická, katedra pedagogiky a psychologie.

V roce 2014 si připomeneme tři významné mezníky ve vývoji českého školství a pedagogického myšlení. Připomeneme si 85 let od otevření pokusných obecných a měšťanských škol ve Zlíně a v Praze, které se odvolávaly na koncept tvůrce a „architekta“ meziválečné školské reformy v Československu Václava Příhody, od jehož narození uplyne 125 let. Uplyne rovněž 90 let od významného mezníku v rámci vývoje odborného firemního školství. V roce 1924 se začaly pravidelně pořádat odborné, tematicky různě zaměřené, několikaměsíční kurzy ve firmě Baťa, které se staly základem firemního vzdělávání. V roce 1925 pak došlo ke vzniku tzv. Baťovy školy práce.

Bližší informace v Call for Papers

Zdroj: http://www.pmjak.cz/node/61