AKCE: 24.4.2014, 15:19

Datum konání: 24.4.2014, 15:19
Místo konání: Pardubice, Zámek

Mottem VIII. ročníku je MĚSTO & VÁLKA

Setkání bude zaměřeno na otázky spojené s fenoménem války ve vztahu k městu. Možné okruhy témat zahrnují:

• vojenské aspekty – městská opevnění, města jako pevnostní opěrné body, posádková města atp.
  • socioekonomické aspekty - válečná devastace měst, městské hospodaření ve válečných časech, pohyby cen nemovitostí
  • mocenskopolitické aspekty - města a jejich politická síla, správní systém a jeho proměny
  • antropologické aspekty – vztah mezi civilní sférou městského obyvatelstva a vojskem
  • kulturní aspekty – kulturní projevy měst ve válečných časech
  • každodenní život města ve válečných časech

Vzhledem k historickému vývoji našeho prostoru je záměrem konference sledovat téma MĚSTO & VÁLKA v širším chronologickém záběru od středověku do poloviny 20. století.

V případě zájmu o účast Vás přihlášky nejpozději do 31. prosince 2013 na kontaktní adresu:

• Vitezslav.Prchal@upce.cz

V přihlášce je nutní uvádět:

• název příspěvku
  • titul, jméno a příjmení autora příspěvku
  • adresu instituce, kterou autor příspěvku reprezentujete, popřípadě vlastní adresu autora příspěvku

Anotace příspěvků v rozsahu cca 0,5 normostrany je možno dodat nejpozději do 31. ledna 2014.

Délka příspěvků je stanovena na 20 minut. Po každém příspěvku následuje diskuze.

Je plánováno zveřejněni konferenčních příspěvků tiskem v rámci monotematického čísla recenzovaného odborného periodika do konce roku 2014.

Organizátoři si vyhrazují právo provést konečný výběr konferenčních příspěvků z kapacitních, případně tematických důvodů.

Zdroj: http://uhv.upce.cz/cs/konference-0/