AKCE: 27.2.2014, 0:00

Útisk - Charita - Vyloučení / Sociální 19. století

Mezioborové sympozium pořádané Filozofickou fakultou Univerzity Karlovy ve spolupráci se Západočeským muzeem v Plzni a Plzeňskou filharmonií. 27. únor až 1. březen 2014
Útisk - Charita - Vyloučení / Sociální 19. století
Datum konání: 27.2.2014, 0:00
Místo konání: Západočeské muzeum v Plzni, Kopeckého sady 2

Těžištěm 34. ročníku sympozia je „sociální otázka". Dobová sociální problematika souvisí s takovými fenomény, jako byla změna charakteru práce, populační exploze, urbanizace a masová migrace do měst, hospodářsky motivovaná emigrace do zahraničí, charita a obecní a státní sociální politika a podobně.

Sympozium má tematizovat v rozsáhlé míře rozmanité formy dobové reflexe sociální problematiky a rovněž sociální sebereflexi tvůrců v literární, divadelní, výtvarné i hudební kultuře zkoumaného období. Uměnovědná problematika zahrnuje mj. otázku formování tzv. masové kultury.

Program sympozia

Zdroj: http://www.dejinyumeni.cz/