AKCE: 2.10.2013, 0:00

Umělecké památky a péče o ně (konference)

Konference je věnována Vlastimilu Bergerovi (1923–2004), akad. mal., významnému českému restaurátorovi památek malířského umění, jenž by se letos dožil 90 let.
Umělecké památky a péče o ně (konference)
Datum konání: 2.10.2013, 0:00
Místo konání: Plzeň, NPÚ ÚOP Plzeň, Dům U Zlatého slunce

Na konferenci, kterou zahájí ředitel ú. o. p. v Plzni Národního památkového ústavu J. Kaigl, vystoupí se svými příspěvky historici umění, profesionální památkáři a současně restaurátoři.

• Úvodní slovo (Jan Kaigl)
  • Barokní kostel v Úterý – dílo K. I. Dientzenhofera (Petr Macek)
  • Soupis mariánských, trocjičních a dalších světeckých sloupů a pilířů v českých zemích (Vratislav Nejedlý)
  • Sloup se sochou Panny Marie Svatohorské z roku 1737 v Plzni (Viktor Kovařík)
  • Obnova kostela sv. Petra a Pavla v Kralovicích v minulosti a dnes (Pavel Vlček)
  • Restaurování architektury jako nový směr v péči o stavební památky (Josef Štulc)
  • Ukázky památkové obnovy historické architektury (Pavel Jerie)
  • K restaurování památek v Plzeňském kraji očima památkáře – historika umění (Ludmila Drncová)
  • Restaurování omítek a maleb tzv. Gryspekovské kaple v kostele sv. Petra a Pavla v Kralovicích (Jiří Rataj)
  • Restaurování epitafu Floriána Gryspeka v kostele sv. Petr a Pavla v Kralovicích (Renáta Hronová)
  • Restaurování malířské výzdoby refektáře kláštera kapucínů v Sušici (J. Šlechta)
  • Závěrečné slovo (Jan Kaigl)

Vstup na konferenci je volný.

Stránka konference na Facebooku