AKCE: 23.10.2013, 0:00

Seminář preventivní péče o historický nábytek ve fondech hradů, zámků a klášterů

23. října 2013
Datum konání: 23.10.2013, 0:00
Místo konání: Státní zámek Jaroměřice nad Rokytnou

V souvislosti s řešením hlavního úkolu NPÚ zadaného MK ČRNPÚ Koncepce depozitářů NPÚ připravuje NPÚ GnŘ ve spolupráci s NPÚ SPS v Českých Budějovicích seminář na téma Preventivní péče o historický nábytek v mobiliárních fondech hradů, zámků a klášterů.

Pracovní seminář je zaměřen na:

• postupy preventivní péče o různé druhy historického nábytku v depozitářích i instalacích
  • optimální uložení historického nábytku v depozitářích a instalacích.

Seminář je určen:

• odborným pracovníkům NPÚ GnŘ, územních památkových správ, územních odborných pracovišť a pracovníkům správ hradů a zámků zřizovaných NPÚ
  • odborným racovníkům muzeí, v jejichž expozicích je historický nábytek instalován formou památkové interiérové instalace, a muzeí, které historický historický nábytek uchovávají ve svých depozitářích.

Součástí semináře bude také prezentace prohlídkových tras, první, druhé a třetí, zámku Jaroměřice nad Rokytnou pro všechny účastníky.

Seminář je plánován jako jednodenní.

Účastnický poplatek na občerstvení je 100 Kč.

Kontakty na organizátory semináře:

Mgr. Stanislava Brejchová, NPÚ SpS Praha, Studijní depozitář mobiliárních fondů Plasy, brejchova@plzen.npu.cz

Mgr. Kateřina Cichrová, NPÚ SpS v Českých Budějovicích, cichrova@budejovice.npu.cz

Přihláška se seminář bude doplněna.