AKCE: 24.4.2013, 0:00

Mezinárodní konference Češi a Němci na Vysočině
Datum konání: 24.4.2013, 0:00
Místo konání: Havlíčkův Brod

Mezinárodní historickou konferenci Češi a Němci na Vysočině připravilo Muzeum Vysočiny Havlíčkův Brod ve spolupráci s Moravským zemským archivemStátním okresním archivem v Havlíčkově Brodě a Státním okresním archivem v Jihlavě.

Konference je zaměřena na dějiny česko-německých vztahů na území dnešního Kraje Vysočina které mají staletou historii, ale řada historických etap není dostatečně popsána. Cílem konference je připomenout historické události a fenomény tohoto soužití od nejstarších dob až do dnešních dnů. Pozváni budou i zástupci rakouských a německých příhraničních regionů.

Leták ke konferenci je ke stažení zde:

Přihláška ke stažení zde:

Své přihlášky zasílejte na portaculturae@muzeumhb.cz

Prohram konference ke stažení zde:

Projekt čtyř území

Konference je součástí projektu Porta culturae zaměřeného na kulturu, uměleckou tvorbu, muzejní a galerijní práci. Porta culturae je společná iniciativa česko-rakouských příhraničních regionů – Jihomoravského kraje, Kraje Vysočina, Jihočeského kraje a spolkové země Dolní Rakousko. V Kraji Vysočina je projekt Porta culturae administrován Muzeem Vysočiny Havlíčkův Brod.