AKCE: 30.9.2013, 0:00

Konference Peníze v proměnách času IX. - Nové výsledky numismatických výzkumů

Konference se uskutečňuje ve spolupráci s Asociací muzeí a galerií ČR za finanční podpory Ministerstva kultury ČR a Moravského zemského muzea. 30.září 2013 až 3. října 2013
Konference Peníze v proměnách času IX. - Nové výsledky numismatických výzkumů
Datum konání: 30.9.2013, 0:00
Místo konání: Zámek Valtice - Hotel Hubertus

Mezinárodní konferenci pořádají:

Programový výbor:

• Mgr. Dagmar Grossmannová, Ph.D.
  • JUDr. Petra Jánošíková, Ph.D.
  • Mgr. Dagmar Kašparová
  • doc. PhDr. Tomáš Krejčík, CSc.
  • PhDr. Jiří Militký, Ph.D.
  • PhDr. Vlastimil Novák, Ph.D.
  • prof. dr. Borys Paszkiewicz
  • PhDr. Luboš Polanský
  • Ing. Jan Štefan, CSc.
  • Ing. Jan Videman
  • prof. PhDr. Petr Vorel, CSc.

Pořádající organizace a programový výbor Vás na tuto konferenci co nejsrdečněji zvou. Konference se uskutečňuje k příležitosti 20. výročí české koruny, je zaměřena na nejnovější výsledky výzkumů ve všech oblastech numismatiky, medailistiky a faleristiky a v jejím rámci proběhne rovněž zasedání Numismatické komise AMG.

Konference se uskuteční v hotelu Hubertus (www.hotelhubertus.cz) v bočním křídle zámku, kde je rovněž pro účastníky zajištěno ubytování v ceně cca 1000 Kč/za osobu a den. Účastnický poplatek ve výši 1200 Kč, který zahrnuje organizační náklady, náklady na občerstvení v rámci konference a sborník rozšířených abstraktů, uhradíte na místě při prezenci. V rámci konference se uskuteční exkurze do zámku a okolí.
Zájemci o účast se mohou informovat i přihlásit na níže uvedené kontaktní adrese a přihlásit své referáty. Délka referátu bude max. 20 minut. Své přihlášky prosím zašlete co nejdříve, nejpozději do 30. 7. 2013. Současně Vás prosíme o zaslání rozšířených abstraktů Vašich příspěvků (možno doplnit o obrázky) v rozsahu max. 2 normostran v termínu do 31. 8. 2013. Abstrakty zašlete v mateřském jazyku a současně v angličtině nebo v němčině.

Přednesené referáty budou následně publikovány v českých prestižních numismatických časopisech:

Kontaktní adresa:
Ing. Jan Štefan, CSc.
MARQ.
nám. Msgre Šrámka 6
702 00 Ostrava
e-mail: jan.stefan@marq.cz

Jedním z problémů dotýkajících se i numismatiky je vykrádání archeologických nalezišť pomocí detektorů kovů. Této problematice se věnuje i sedmdesáté čislo časopisu Constervation Bulletin.