AKCE: 8.4.2014, 0:00

Konference "Obrazy, ze kterých žiji": Dílo Bohumila Hrabala v proměnách - výzva

Cílem konference je pohled na dílo Bohumila Hrabala v jeho proměnách napříč časem. Chce sledovat jednak vývoj Hrabalovy tvorby samotné a jednak proměnu kritické a čtenářské reflexe jeho díla. Neusiluje tolik o rigidní metodologické či tematické vymezení příspěvků, ale o variabilitu přístupů a interpretací. 8. až 9. dubna 2014
Konference "Obrazy, ze kterých žiji": Dílo Bohumila Hrabala v proměnách - výzva
Datum konání: 8.4.2014, 0:00
Místo konání: Praha

Ústav pro českou literaturu AV ČR a Literární archiv Památníku národního písemnictví pořádají u příležitosti 100. výročí narození Bohumila Hrabala mezinárodní vědeckou konferenci.

Konference ve vztahu k Hrabalovu dílu otevře následující okruhy:

1. Hrabalovy juvenilie, surrealistické inspirace, totální realismus a 50. léta
  2. Proměny Hrabalovy poetiky v 60. letech
  3. Hrabalova tvorba v období normalizace
  4. Hrabal, literatura a transformace po roce 1989
  5. Recepce / přesahy / odkaz Hrabalova díla

K účasti na připravované konferenci jsou zváni všichni zájemci.

Očekávaná délka příspěvků je 15 minut. Adekvátní prostor bude vyhrazen diskusi. Přihlášku s návrhem tématu referátu a jeho anotací v rozsahu 5–10 řádků zašlete nejpozději do 31. října 2013 na kontaktní adresu konference_hrabal@gmail.com. Organizátoři si vyhrazují právo rozhodnout o zařazení přihlášených příspěvků do konečného programu konference. Ubytování si zajišťují účastníci. Vybraní referenti budou zavázáni k vystoupení na konferenci v dubnu a k odevzdání článku pro recenzované periodikum do 30. května 2014. Redakci je vyhrazeno právo rozhodnout po lektorském řízení o zařazení příspěvků.

Výzva a přihláška

Webový portál Bohumil Hrabal. 100. výročí narození Bohumila Hrabala