AKCE: 2.5.2013, 0:00

Historický odkaz a vzdělávací potenciál věznice v Uherském Hradišti

Konference Slováckého muzea v Uherském Hradišti, města Uherské Hradiště, Občanského sdružení Memoria - Iniciativy za důstojné využití věznice v Uherském Hradišti a Filosofické fakulty Univerzity Karlovy, pod záštitou Ministerstva kultury České republiky 2. až 3. květen 2013
Historický odkaz a vzdělávací potenciál věznice v Uherském Hradišti
Datum konání: 2.5.2013, 0:00
Místo konání: Uherské Hradiště

Na konferenci Historický odkaz a vzdělávací potenciál věznice v Uherském Hradišti odezní příspěvky věnované:

• stavebnímu vývoji a dějinám věznice v jednotlivých politických režimech (Rakousko-Uhersko, ČSR, protektorát, 1945-1947, 1948-1989, 1990-2012)
  • biografiím vybraných politických vězňů, životu ve věznici obecně a kauzám spojeným s věznicí po roce 1989

Doplní je příspěvky z oblasti muzeologie, muzejní pedagogiky i obecné historiografie, které se budou zamýšlet nad budoucím využitím věznice jako muzea či památníku.

Přípravný výbor konference:

• PhDr. Blanka Rašticová (Slovácké muzeum)
  • Mgr. Pavel Portl (Slovácké muzeum)
  • Mgr. Petr Slinták (o.s. Memoria)
  • Mgr. Naďa Machková Prajzová Ph.D. (o.s. Memoria)
  • Mgr. Jakub Jareš (o.s. Memoria, FF UK Praha)
  • Mgr. Marek Junek Ph.D. (FF UK Praha)
  • PhDr. Jaroslav Rokoský Ph.D. (ÚSTR)

Podrobné informace o konferenci ke stažení zde: