AKCE: 13.11.2013, 0:00

Výroční kolokvium o Hermannu Hallwichovi 13. listopad 2013
Hermann Hallwich (1838-1913). Historik, politik, byrokrat, sběratel, básník
Datum konání: 13.11.2013, 0:00

Regionální muzeum v Teplicích, Katedra historie Přírodovědně-humanitní fakulty Technické univerzity v Liberci a Katedra historie Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni pořádají dne 13. 11. 2013 výroční kolokvium s názvem Hermann Hallwich (1838-1913) - historik, politik, byrokrat, sběratel a básník.

Pořadatelé očekávají příspěvky týkající se následujících témat:

• Politická činnost Hermanna Hallwicha na zemském a říšském sněmu
  • Hallwich jako sekretář a jednatel liberecké Obchodní a živnostenské komory a jeho činnost v průmyslové oblasti
  • Hallwichovo dílo historické, valdštejnské studie, bibliografie
  • Hallwichova koncepce urbánních dějin
  • Básnické dílo
  • Rodinný život a zázemí Hermanna Hallwicha, rozbor jeho rodinné korespondence
  • Hallwich sběratel, mecenáš a podporovatel historických památek
  • Hallwichovi společenské kontakty
  • Hallwichův odkaz a „druhý život“, archivní pozůstalost.

Z konferenčních příspěvků, dodaných ve stanoveném termínu redakci a prošlých recenzním řízením, bude vydána během roku 2014 kolektivní monografie.

Výroční kolokvium organizují Regionální muzeum v Teplicích, Katedra historie Přírodovědně-humanitní fakulty Technické univerzity v Liberci, Katedra historie Pedagogické fakulty Západočeské univerzity v Plzni.

Náměty na referáty je potřebné zasílat do 30. června 2013 na adresu. jankilian@email.cz