AKCE: 2.12.2013, 7:55

DIVADLO 3000: Multimédia a jejich použití (nejen) v divadle - konference

Jaký je vztah nových médií a divadla? Jakým způsobem na scéně svítit a jak ovlivňuje zážitek z návštěvy divadelního představení světelný design? Jak synchronizovat světlo s živou hudbou a co je to time code? A lze "něco" z tohoto know how využít i při tvorbě muzejních a galerijních expozic a výstav? Nejen na tyto otázky vám na konferenci DIVADLO 3000 odpoví hvězdy současného visual artu Marshmallov Laser Feast (UK), Frieder Weiss (DE), Koert Vermeulen (BE), Nick Moran (UK) a další. 2.až 3. prosince 2013
DIVADLO 3000: Multimédia a jejich použití (nejen) v divadle - konference
Datum konání: 2.12.2013, 7:55
Místo konání: Praha, Nová scéna Národního divadla

Divadlo 3000 je platforma pro prezentaci českých i zahraničních tvůrců a jejich projektů. Formou přednášek, prezentací a workshopů Divadlo 3000 slouží jako platforma pro výměnu zkušeností, ale i jako zdroj inspirace pro širokou i odbornou veřejnost, pro vizuální umělce i pro divadelní profesionály. Divadlo 3000 má ambici svým programem zaujmout celou šíři tvůrců, studentů technických i uměleckých škol, divadelní techniky i tvůrce pro použití multimédií v projektech v divadle i mimo divadlo. Divadlo 3000 chce inspirovat, ale zároveň také kriticky hodnotit míru použití technologií v divadle a úzce souvisejících uměleckých oborech v současnosti.

• INSPIRACE

Programový blok oslovených českých i zahraničních tvůrců, kteří představí formou přednášky svou tvorbu.

• APLIKACE

Programový blok věnovaný technologiím a ukázkám práce s nimi. Formou přenášek a workshopů budou pozvaní hosté seznamovat zájemce se samotnými moderními technologiemi a jejich použitím v praci.

• REALIZACE

Program doplní reálné ukázky z tvorby i celovečerní multimediální představení. V průběhu akce tak bude možno shlédnout reálné výsledky práce několika pozvaných hostů a souborů, kteří se budou na těchto představeních podílet také během účasti na Divadlo 3000.

Program:

Vstupné na všechny přednášky včetně představení premiéry CAVES AND CREATURES: 300 Kč/150 Kč pro studenty a partnery konference.

Vstupné na jednotlivé dny 100 Kč/50 Kč pro studenty a partnery konference.

Vstupné na představení CAVES AND CREATURES 300 Kč/150 Kč pro studenty a partnery konference. Vstupenky lze rezervovat na pokladně Nové scény T 224 931 482 nebo na E novascena@narodni-divadlo.cz.

Zdroj: http://www.culturenet.cz/index.php?cmd=page&type=1&news_id=13986