AKCE: 28.11.2013, 0:00

28. listopadu 2013
Archeologie & Antropologie: studium archaické kultury a společnosti
Datum konání: 28.11.2013, 0:00

Národní muzeum a Archeologický ústav AV ČR, Praha, v. v. i. Vás srdečně zvou do Nové budovy Národního muzea na konferenci Archeologie & Antropologie: studium archaické kultury a společnosti

Přihlášky na konferenci a názvy referátů zasílejte do 30. června 2013 na níže uvedenou emailovou adresu Lucie_Velová@nm.cz

Témata příspěvků by měla odpovídat přiloženým tezím. Vybrané příspěvky z Konference bude možné publikovat v elektronickém periodiku AntropoWebzin.

Cílem konference je definovat současný vztah archeologie a antropologie, kterou zde vnímáme jako obor celostního studia člověka. Kromě teoretických problémů systémové vzdálenosti obou oborů v našem prostředí bychom rádi představili konkrétní případy výzkumů, při nichž si archeologie a antropologie podaly ruce.