AKCE: 6.12.2022, 17:30

Péče o zlaté poklady v muzejních sbírkách

Metodické centrum konzervace Technického muzea v Brně zve na přednášku.

Péče o zlaté poklady v muzejních sbírkách
Datum konání: 6.12.2022, 17:30
Místo konání: Přednáškový sál Technického muzea v Brně, 4. patro – Purkyňova 105, Brno-Královo Pole

Metodické centrum konzervace Technického muzea v Brně zve na přednášku Andreje Šumbery a Aleny Selucké Péče o zlaté poklady v muzejních sbírkách. Přednáška představí práci konzervátorů a restaurátorů předmětů vytvořených z kovů a jejich slitin, zajímavosti a nové trendy v jejich práci i poznatky z aktuálního výzkumného projektu Technického muzea v Brně a Metodického centra konzervace „Uměleckořemeslné techniky zlatnictví – identifikace, ochrana a zpřístupnění“. Prezentovány budou výsledky z nedávných experimentálních rekonstrukcí různých historických postupů zhotovování zlatnických děl, mincí a dalších artefaktů, významná zlatnická díla samotná i problematika péče o ně.

Přednáška se koná v rámci přednáškového cyklu Za vědou a technikou do TMB.

Přednáška se koná v úterý 6. prosince 2022 od 17.30.

Více informací zde.

Zdroj: tmbrno.cz