Muzeum bez bariér je webové informační fórum zaměřené na práci s návštěvníky muzeí, galerií a dalších kulturních paměťových institucí a zařízení, kteří mají specifické potřeby.
Cílem tohoto fóra je poskytovat co možná nejširší spektrum informací pro muzejní profesionály a další zájemce, kteří se zabývají nejen problematikou návštěvníků muzeí, ale i seniorů a všech dalších, kteří mají specifické potřeby. 

I když se v řadě kulturních institucí průběžně a postupně odstraňují bariéry, které brání návštěvníkům s pohybovým omezením v přístupu a pohybu, jsou zřizovány haptické stezky a taktilní expozice pro nevidomé a slabozraké, součástí komentovaných prohlídek se stává také tlumočení do českého znakového jazyka a situace se na tomto poli obecně zlepšuje, autoři projektu Muzeum bez bariér cítí, že je nutné dostat problematiku práce s návštěvníky se speciálními potřebami do obecného povědomí muzejních profesionálů a určité aspekty této práce maximálně zautomatizovat.

Na stránkách tohoto portálu vás chceme seznamovat s inspirujícími projekty, dělit se o zkušenosti z domova i ze zahraničí. Kromě toho usiluje tento portál o to, aby zde všichni, kteří se této problematice věnují, našli základní informace, které se posléze stanou východiskem pro jejich další práci.

Projekt Muzea bez bariér vznikl v rámci Centra pro prezentace kulturního dědictví

AKCE 8. 8. 2017 – 10.8.2017, 22:23

Konference Leadership Exchange in Arts and Disability (LEAD®)

8.-10.8.2017 proběhne v Austinu v Texasu každoroční konference, která se zabývá praktickými metodami  a způsoby implementace bezbariérového přístupu a dostupnosti kulturních organizací.

Na konferenci budou probírány způsoby, jakými lze vytvořit úspěšný program zajištění dostupnosti organizace a diskuze o otázce nejen fyzické přístupnosti, ale také v komunikaci.

Kalendář akcí

květen 2019

Po Út St Čt So Ne
29 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 18
19
20
21
22
23
24 25 26
30 31 1 2