AKTUALITA 6. 3. 2019

Škola muzejní propedeutiky 2019–2020

Školu muzejní propedeutiky pořádá Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., s podporou Ministerstva kultury. Lektory kursů jsou odborníci z řad muzeí s mnohaletou praxí a pedagogové zabývající se muzeologií na vysokých a vyšších odborných školách v České republice. Výuka probíhá v základním i nástavbovém kursu formou distančního studia.

AKTUALITA 5. 3. 2019

Pohlcující Van Gogh show otevřena v Paříži

Digitální umělecké muzeum L’Atelier des Lumières oživuje obrazy Vincenta van Gogha. Promítá je na stěnách bývalé slévárny za doprovodu dojemného hudebního playlistu.

AKTUALITA 21. 2. 2019

Hlasujte o muzeum roku

Do 31. března 2019 máte možnost hlasovat o muzeum roku v rámci soutěže Národní soutěže muzeí Gloria musaealis Asociace muzeí a galerií ČR a Český výbor ICOM

AKTUALITA 19. 2. 2019

Tiché zprávy

Informace pro Neslyšící, jejichž součástí jsou i pozvánky na výstavy poskytované v českém znakovém jazyce a informace o připravovaných komentovaných prohlídkách expozic a výstav muzeí a galerií a dalších zpřístupněných památkových objektů, tlumočených do českého znakového jazyka.