Rubrika Projekty v ČR přináší informace o příkladech dobré praxe, které proběhly nebo se připravují v českých muzeích a galeriích a jenž zohledňují při tvorbě expozic, výstav, doprovodných programů či rekonstrukcích a projektovaní muzejních budov návštěvníky se specifickými potřebami.


Připravila vaše instituce podobný projekt? Podělte se s námi o vaše názory a zkušenosti na e-mailové adrese centrum@nm.cz.

AKTUALITA 27. 7. 2017

Bezbariérová knihovna

Původně studentský projekt Bezbariérová knihovna se 25. listopadu 2011 sjednotil s aktivitami SKIPu na poli přístupnosti knihoven klientům se specifickými nároky a vznikla tak Sekce služeb osobám se specifickými potřebami.

AKTUALITA 20. 2. 2015

Nové webové stránky pro nevidomé turisty

Pražská cestovní agentura Accessible Prague připravila nového průvodce památkami České republiky pro nevidomé návštěvníky. Na adrese www.touchableprague.com na jednom místě přehledně soustředila informace o českých památkách, které nabízí prohlídky a speciální služby nevidomým z Čech i zahraničí.

AKTUALITA 13. 9. 2014

Připravuje se - Den s handicapem, den bez bariér

Tradiční akce Den s handicapem, den bez bariér se koná 13. září 2014. V rámci Dne s handicapem se navštěvníkům se zdravotním postižením otevírají - bezbariérově - muzea, galerie i památkové objekty, včetně hradu a zámku v Českém Krumlově.

AKTUALITA 10. 10. 2012

Přátelská místa

Přátelská místa jsou projektem Českého červeného kříže. Cílem projektu je vytvořit národní síť certifikovaných poskytovatelů služeb (především v oblastech ubytování, kultury, zábavy, sportu, stravování apod.), u kterých by klient (zákazník, návštěvník...) s nejrůznějšími typy omezení měl garanci profesionálního přístupu a přístupnosti služeb. Projekt je ale přínosný také institucím veřejné správy a jejich podřízeným subjektům nebo subjektům občanského sektoru.

AKTUALITA 9. 10. 2012

Botanická zahrada v Praze pro návštěvníky se speciálními potřebami

Od ledna 2010 je botanická zahrada v Praze Troji "přátelským místem", tzn. bezbariérová a vycházející vstříc návštěvníkům se speciálními potřebami. Zahrada iniciovala v letech 1996 - 2011 rozsáhlý projekt pro handicapované, který zahrnoval smyslově vnímané výstavy, školení průvodců, publikace a jiné.