AKCE: 3.2.2022, 12:52

ICOM: Perspectives and Practice on Museums and Education for Sustainable Development in Asia-Pacific

Mezinárodní rada muzeí zve na webinář na téma role muzeí v rámci cílů udržitelného rozvoje. Tentokrát se zaměřením na oblast Pacifiku a Dálného východu.

©icom.museum
Datum konání: 3.2.2022, 12:52
Místo konání: Online

Diskuse se bude zaměřovat na vztah muzeí s místními komunitami a domorodými obyvateli. V rámci webináře budou zkoumány postupy v asijsko-pacifických muzeích ve vzdělávání dětí, veřejných službách a udržitelného kulturního cestovního ruchu. Konferenci Muzea a udržitelnost společně organizují Centrum muzejního výzkumu a výměny Mezinárodní rady muzeí (ICOM-IMREC) a Če-ťiangského přírodopisného muzea za podpory Mezinárodní rady muzeí a Státní správy kulturního dědictví Číny. ICOM pracovní skupina udržitelnosti je vědecký poradní orgán, jenž má za cíl zkoumat roli muzeí při implementaci rezoluce o udržitelnosti a implementaci Agendy 2030, přijaté na konferenci ICOM v Kjótu v roce 2019.

Událost proběhne přes aplikaci ZOOM v anglickém jazyce. Více zde: icom.museum.