AKCE: 24. 10. 2017 – 25. 10. 2017

Muzea a mezinárodní publikum (24.-25.10.2017)

Národní muzeum, Centrum pro prezentaci kulturního dědictví a Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, pořádá seminář s názvem Muzea a mezinárodní publikum.

Místo konání: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Praha

Datum konání: 24. 10. 2017 – 25. 10. 2017
Místo konání: Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur, Praha

Seminář je určen pracovníkům muzeí, galerií či dalších paměťových a vzdělávacích institucí, pracovníkům neziskových organizací věnujících se integraci cizinců, studentům muzeologie a příbuzných oborů.

Hlavními okruhy semináře jsou:

• Možnosti v oblasti komunikace s cizinci žijícími v ČR a zahraničními návštěvníky muzeí;
  • Prezentace kultury, historie i současnosti cizinců žijících v ČR prostřednictvím výstav, přednášek, kulturně vzdělávacích akcí či jiných doprovodných programů a opačně prezentace české historie a kultury cizincům žijícím v ČR a zahraničním návštěvníkům;
  • Role muzeí v oblasti integrace cizinců;
  • Projekty posilující vzájemnou interakci a poznávání české společnosti a příslušníků jiných kultur, národností a etnik v oblasti kultury;
  • Příklady aktivního zapojení příslušníků jiných kultur do dění v muzeu.

Pozvánka

Přihlásit příspěvek je možné do 6. října 2017. Název příspěvku, jeho anotaci v délce max. 400 znaků a stručný medailonek autora zasílejte na emailovou adresu pavla_mikesova@nm.cz.

Registrace účastníků bez příspěvku probíhá na www.nm.cz/registrace/, a to do 19. října 2017.

Účast na semináři je bezplatná, počet návštěvníků je ale omezen kapacitou sálu.