AKCE: 6.6.2024, 11:00

Metodické setkání k muzejní legislativě II

Druhé setkání k muzejní legislativě bude věnováno novele vyhlášky Ministerstva kultury č. 275/2000 Sb. a problematice vývozů sbírkových předmětů do zahraničí.

Metodické setkání k muzejní legislativě II
Datum konání: 6.6.2024, 11:00
Místo konání: Přednáškový sál, Moravské zemské muzeum – Dietrichsteinský palác, Zelný trh 8, Brno

Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., a Ministerstvo kultury zvou na druhé metodické setkání k muzejní legislativě.

Jedním z témat, které zásadním způsobem ovlivňuje činnost muzejních institucí, je oblast legislativy. Asociace muzeí a galerií České republiky, z. s., ve spolupráci s Ministerstvem kultury se proto rozhodly připravit cyklus seminářů věnovaný aktuálním otázkám týkajícím se této sféry muzejní práce.

V pořadí druhé z metodických setkání bude zaměřeno na novelu vyhlášky Ministerstva kultury č. 275/2000 Sb., kterou se provádí zákon č. 122/2000 Sb., o ochraně sbírek muzejní povahy a o změně některých dalších zákonů. Další část programu semináře bude věnována problematice vývozů sbírkových předmětů do zahraničí a kontrolám sbírek muzejní povahy.

Seminář je určen odborné veřejnosti a účast na něm je zdarma, počet přihlášek je limitován omezenou kapacitou sálu (max. 100 osob).

Online přihláška

Do formuláře můžete uvést konkrétní otázky, o nichž byste chtěli jednat. Vaše dotazy předáme lektorům semináře a stanou se také podkladem pro následnou diskuzi.

Pozvánka a program semináře

Více informací zde.