AKCE: 29. 5. 2024, 10:00–15:30

Seminář Výstava od A po Z

Odborný seminář Svazu muzeí na Slovensku věnovaný tvorbě, realizaci a prezentaci sbírkových předmětů formou výstav.

Seminář Výstava od A po Z
Datum konání: 29. 5. 2024, 10:00–15:30
Místo konání: Kinosál, Múzeum SNP, Kapitulská 282/23, 974 01 Banská Bystrica

Odborná komise pro odborné muzejní činnosti (OKOMČ) při Svazu muzeí na Slovensku  zve na odborný seminář věnovaný tvorbě, realizaci a prezentaci sbírkových předmětů formou výstav v kontextu 21. století. Cílem akce je otevřít a usměrnit otázku tvorby výstav v současnosti. Na Slovensku momentálně neexistuje metodický pokyn, který by určoval základní pravidla a postup pro tvorbu výstav. Výstavy vznikají různorodě, v různých podmínkách. Cílem akce je nastínit základní charakteristiky tvorby výstav, představit největší chyby i dobré zkušenosti z tvorby výstav, ukázat i pohled z ven na jednotlivé činnosti v rámci příprav a realizace výstav.

Na odborný seminář se přihlaste nejpozději do 20. 05. 2024. Konferenční poplatek je 10 € na osobu.

Přihlašovací formulář

Pozvánka s programem akce zde.

Více informací zde.

Zdroj: zms.sk