AKCE: 20. 9. 2017, 9:00–18:00

Barevnost/Doba - studentská vědecká konference (20.9.2017)

Ústav teorie a dějin architektury FA ČVUT, ve spolupráci s povalecnaarchitektura.cz, vás zve na studentskou vědeckou konferenci Barevnost/Doba.

Barevnost/Doba - studentská vědecká konference (20.9.2017)
Datum konání: 20. 9. 2017, 9:00–18:00
Místo konání: FA ČVUT, Thákurova 9, Praha

BAREVNOST je nejproměnlivější vlastností architektury. Je výrazem osobních preferencí, reaguje na módní vlny, odráží dobové teorie, společenskou atmosféru či trendy ve výtvarném umění a designu, stejně jako dostupnost stavebních materiálů a technologií.

Konference se zaměřuje na vývoj barevnosti v československé architektuře druhé poloviny dvacátého století, s možným přesahem v prostoru i čase. Nadčasový námět ve zpětné reflexi umožňuje zachytit i fenomén morálního/fyzického stárnutí, vrstvení a překrývání, či vlivů místního kontextu.

Přihlášky obsahující osobní a institucionální údaje a kontakt zasílejte na: dejiny@fa.cvut.cz.
Kontaktní osobou je Veronika Vicherková, 607972441, barvafa@gmail.com.

Více informací naleznete zde.

Zdroj: http://www.culturenet.cz/aktuality/barevnost-doba-studentska-vedecka-konference/n:23267/