AKCE: 5.9.2017, 8:00

Druhý ročník česko-izraelského kolokvia s názvem Jeruzalém: Věčný zdroj umělecké inspirace (5.9.2017)

Kolokvium se uskuteční v úterý 5. září v Akademickém konferenčním centru v Praze.

Datum konání: 5.9.2017, 8:00

Jeruzalém je od nepaměti vibrujícím centrem mnoha kultur, jazyků a náboženských tradic. Po staletí se zde střetávaly rozmanité vlivy pocházející z dálných koutů Evropy, Asie i Afriky. Jeruzalém – bouřlivý svědek nebývalého rozvoje židovského, křesťanského a muslimského umění zároveň vždy podněcoval a ovlivňoval.

Jak teologická koncepce nebeského a pozemského Jeruzaléma obohatila české umění, architekturu a urbanismus?
Ovlivnil například Jeruzalémský chrám nebo Chrám Božího hrobu v Jeruzalémě významné stavby v Čechách?
Jakým způsobem křesťanští poutníci zobrazovali Jeruzalém?
Proč a kdy se Jeruzalém stal vyhledávaným námětem židovských umělců?

Zdroj: http://omniumos.cz/cz/kalendar-akci-detail/319