AKCE: 29.5.2024, 9:00 – 30. 5. 2024

Konference a workshop: Komunikace s návštěvníky se speciálními potřebami

Centrum pro prezentaci kulturního dědictví Národního muzea zve na odborné setkání věnující se komunikaci s návštěvníky se speciálními potřebami. Zájemci o vystoupení s příspěvkem mohou zasílat anotace do 3. 5.

Konference a workshop: Komunikace s návštěvníky se speciálními potřebami
Datum konání: 29.5.2024, 9:00 – 30. 5. 2024
Místo konání: Historická budova, Národní muzeum, Václavské náměstí 68, Praha 1, Národopisné muzeum Národního muzea, Kinského zahrada 98, Praha 5

Centrum pro prezentaci kulturního dědictví Národního muzea zve všechny zájemce o problematiku zpřístupňování kultury na konferenci věnovanou inkluzivním přístupům a strategiím směrem k návštěvníkům se speciálními potřebami a následný tematický workshop. Dvoudenní odborné setkání bude zaměřeno na specifika zpřístupňování muzejních a galerijních sbírek, prostorů a doprovodných programů osobám se smyslovým či mentálním postižením, s omezením v oblasti pohybu, nebo pocházejícím ze socioekonomicky znevýhodněného prostředí.

Vítány jsou příspěvky s příklady dobré praxe stejně jako ty, zabývající se problémy, s nimiž se konkrétní instituce během zpřístupňování potýkaly. Workshop, který proběhne druhý den, seznámí účastníky se specifiky jednotlivých skupin návštěvníků se speciálními potřebami a zásadami vhodného přístupu při komunikaci s nimi.

Přihlásit se lze buď jen na konferenci, nebo na konferenci a workshop (kapacita omezena) do 16. 5.