AKCE: 29. 4. 2020 – 30. 4. 2020

See the Past Imagine the Future Conference 2020

Mezinárodní konference společného projektu muzeí ze Skandinávie a Britských ostrovů se věnuje využití digitálních technologií v oblasti muzejnictví a kulturního dědictví.

@cine.interreg-npa.eu
Datum konání: 29. 4. 2020 – 30. 4. 2020
Místo konání: Lofoty, Norsko

Konference s podtitulem How can museums and heritage projects use digital technology to transform their practice? se věnuje novým technologiím a jejich využití v muzejnictví a prezentaci kulturního dědictví. Představeny budou především případové studie úspěšných projektů, možnosti využití nadnárodních technologických platforem nebo praktické otázky digitalizace sbírek.

Konference je pořádána mezinárodním projektem Connected Culture and Natural Heritage in a Northern Environment (CINE). Projekt sdružuje muzea z Velké Británie, Irska, Norska a Islandu. Jeho cílem je spolupráce v oblasti modernizace a digitalizace oblasti kulturního dědictví.

Účast na konferenci je bez poplatku. Registrační formulář zde.

Více informací a program konference zde.

Zdroj: cine.interreg-npa.eu/conference-2020