AKCE: 18. 4. 2023, 9:00–15:00

Why 3D Matters: Accelerating 3D in the common European data space for cultural heritage

Mezinárodní konference věnována 3D digitálnímu kulturnímu dědictví.

Datum konání: 18. 4. 2023, 9:00–15:00
Místo konání: Etnografické muzeum ve Stockholmu, Švédsko a online

Projekt Europeana a Etnografické muzeum ve švédském Stockholmu zvou na hybridní konferenci věnovanou 3D digitálnímu kulturnímu dědictví. Konference představí jeho význam, aspekty jeho tvorby a prezentace, rozmanitost možného digitalizovaného obsahu, inspirativní přístupy a případové studie úspěšných projektů.

Konference je určená profesionálům v oblasti digitálního kulturního dědictví, zájemcům o společný evropský datový prostor pro kulturní dědictví nebo odborníkům, kteří pracují s 3D digitálními formáty v kulturním dědictví a příbuzných odvětvích.

Konference se bude konat v hybridním formátu, prezenčně bude pořádána v Etnografickém muzeu v Stockholmu (pro pozvané), živý online přenos bude dostupný pro registrované účastníky.

Konference se koná v rámci švédského předsednictví v Radě Evropy.

Registrační formulář

Více informací zde.