AKCE: 21. 4. 2023, 14:00–16:30

Muzea: místa vzdělávání pro 21. století?

Přednáška a workshop k festivalovému tématu Muzea: místa vzdělávání pro 21. století?, které proběhnou v rámci Festivalu umění a kreativity ve vzdělávání.

@fuk.education
Datum konání: 21. 4. 2023, 14:00–16:30
Místo konání: Centrum současného umění DOX – Výstava Úhel pohledu, Poupětova 1, Praha 7

1. PŘEDNÁŠKA | 14:00 – 15:00
Jsou muzea a galerie místa, kde se děti a dospělí naučí, co je potřeba pro 21. století? Co všechno by se muselo změnit, aby to tak mohlo být? V Evropě je mnoho galerií a muzeí, řada z nich založených v 19. století se vzletnými ideály národních pokladnic a osvěty. Většinou jsou financované z veřejných prostředků, sídlí v důstojných budovách, prezentované jako chrámy kultury a vědy. Do jaké míry ale jsou skutečně otevřené veřejnosti? Do jaké míry jsou schopné oslovit i děti a dospívající? Mohou se pro ně stát skutečně dostupnými pokladnicemi poznání, krásy a inspirace?

2. WORKSHOP | 15:00 – 16:30
Workshop pro členy platformy a zástupce kulturních organizací

Umíme dost, abychom vzdělávali pro 21. století? Jak vytvářet z muzeí a kulturních institucí místa, kde se rodiče či učitelé spolu s dětmi mohou prostřednictvím kultury, umění a hry učit? Jak mohou kulturní instituce tvořit pozitivní změny pro budoucnost? Workshop, kde si vyzkoušíte, jestli vaše organizace odpovídá evropským parametrům kvality kreativního učení, pochopíte, co může odlišovat kvalitu od balastu. Nahlédněte pod pokličku evropských kolegů, naučte se, čím měří kvalitu své práce a zvažte, co děláte podobně a co jinak.

• Cena: zdarma
  • Kapacita: omezena – registrace
  • Kontakt: katerina.bilkova@umenim.cz
  • Více informací o programu: zde