AKCE: 20. 4. 2023, 9:00–13:00

Konference Kaštiele ako sídla múzeí

Zemplínske múzeum v Michalovcích zve na odbornou konferenci k využití šlechtických sídel jako muzejních objektů.

Konference Kaštiele ako sídla múzeí
Datum konání: 20. 4. 2023, 9:00–13:00
Místo konání: Zimná záhrada michalovského kaštieľa, Zemplínske múzeum, Michalovce, Slovensko

Zemplínske múzeum v Michalovcích zve na odbornou konferenci Kaštiele ako sídla múzeí (Zámečky jako sídla muzeí), která se uskuteční ve čtvrtek 20.4.2023 od 9.00 do 13.00 v Zimní zahradě michalovského zámečku.

Konference má za cíl prezentaci a propagaci šlechtických sídel na území Slovenska, jejich původních šlechtických majitelů a muzeí, které v nich v současnosti sídlí. Na akci odezní celkem 9 příspěvků rozdělených do dvou bloků, jejichž prostřednictvím budou veřejnosti prezentovány zámečky z různých koutů Slovenska.

Akce je určena odborné a laické veřejnosti, vstup je volný.

Program a více informací zde.

Zdroj: zemplinskemuzeum.sk