AKCE: 14. 1. 2021 – 15. 1. 2021

Konference The Art Museum in the Digital Age 2021

Třetí ročník mezinárodní konference zaměřené na digitální technologie v muzeích umění a galeriích přijímá příspěvky.

@belvedere.at
Datum konání: 14. 1. 2021 – 15. 1. 2021
Místo konání: Österreichische Galerie Belvedere, Vídeň, Rakousko

Vídeňská galerie Belveder a Rakouský výbor ICOM zvou na třetí ročník mezinárodní konference The Art Museum in the Digital Age. Konference se zabývá tématem využití digitálních technologií v muzeích umění a galerií. Letošní ročník se bude věnovat zejména oblasti digitalizace sbírkových předmětů a zpřístupňování sbírek pomocí internetu, AI nebo dalších nových technologií, ale vítány jsou veškeré příspěvky z oborů muzeologie, dějin umění a kultury, mediálních studií nebo digital humanities.

Termín pro zaslání abstraktů příspěvků je 1. září 2020. Příspěvky jsou přijímány v anglickém nebo německém jazyce.

Více informací zde.

Zdroj: arthist.net/archive/23402