AKCE: 28. 1. 2021 – 29. 1. 2021

Online konference Imperial Artefacts: History, Law and the Looting of Cultural Property

Mezinárodní konference na téma násilně získaných předmětů kulturního dědictví v muzejních sbírkách.

@universitetleiden.nl
Datum konání: 28. 1. 2021 – 29. 1. 2021

Univerzita v Leidene zve na mezinárodní interdisciplinární online konferenci na téma násilně získaných umělecky a kulturně hodnotních předmětů v muzejních sbírkách, jejich dějin, právního aspektu a péče o ně. Odborníci z evropských i světových institucí představí teoretické příspěvky zabývající se etickými, právními nebo filozofickými aspekty násilné akvizice sbírkových předmětů nebo případové studie sbírek.

Konference je veřejně přístupná přes platformu Microsoft Teams, odkazy na jednotlivé příspěvky k dispozici zde.

Program konference

Více informací zde.