AKCE: 5.4.2019, 10:00

Žít s obrazy. Artotéka jako možný způsob prezentace současného umění a edukace

@MGvB

Mezinárodní sympozium otevře diskuzi o naplňování poslání artoték - veřejných půjčoven umění - a o jejich významu pro muzejní a knihovní instituce.

Datum konání: 5.4.2019, 10:00
Místo konání: Místodržitelský palác, Moravská galerie v Brně, Moravské náměstí 1a, Brno

Pozornost bude věnována i problematice budování uměleckých sbírek artoték, stejně jako provozním otázkám těchto institucí.

Příspěvky budou simultánně překládány do češtiny a němčiny.

Účast na sympoziu je zdarma, nicméně registrace je z kapacitních důvodů povinná. Použijte, prosím registrační formulář.

Sympozium pořádá Moravská galerie v Brně a k ní přidružené Centrum nových strategií muzejní prezentace ve spolupráci s Artothek Niederösterreich v Kremži v rámci projektu Artotéky realizovaného z programu FMP Rakousko - Česká republika za finanční podpory Evropského fondu pro regionální rozvoj a ze státního rozpočtu České republiky.

Program a další informace naleznete zde

Zdroj: