AKCE: 28. 5. 2019

Zahájení programu Kultura v rámci Fondů Norska a EHP

V úterý 28. května 2019 proběhne v Praze slavnostní zahájení programu Kultura, který v následujících letech podpoří revitalizaci kulturního dědictví, jeho inovativní využití a řadu kulturních a kreativních aktivit, které proběhnou ve spolupráci s Islandem, Lichtenštejnskem a Norskem.

@mf
Datum konání: 28. 5. 2019
Místo konání: Divadlo X10 – Charvátova 10/39, Praha 1

V případě zájmu o účast na konferenci se můžete zaregistrovat prostřednictvím tohoto formuláře. S ohledem na vysoký zájem, prosíme o registraci max. jedné osoby za organizaci. Je možné do formuláře doplnit poznámku a kontakt na dalšího účastníka, kterému účast potvrdíme v případě dostupné kapacity.

Konference proběhne v podzemí bývalého Domu uměleckého průmyslu (DUP 39), prostorech Divadla X10 (Charvátova 10/39, Praha 1). Tlumočení zajištěno.

Předběžný program konference:

8.45                 Registrace
9.30–9.50       Zahájení konference
9.50–10.05     Představení programu

Cíle a strategie programu včetně představení řídící struktury, oblastí podpory, specifického zaměření, plánovaných výzev a harmonogramu).

10.05–10.25    Oblast podpory: Revitalizace kulturního dědictví

Představení cílů oblasti, plánované výzvy a předem definovaný projekt (způsobilí žadatelé a partneři, podporované aktivity, výše grantu, harmonogram).

10.25–10.50    Oblast podpory: Současné umění

Představení cílů oblasti, plánované výzvy (způsobilí žadatelé a partneři, podporované aktivity, výše grantu, harmonogram).

10.50–11.05    Přestávka
11.05–11.20    Oblast podpory: Profesionální kulturní a umělecká kritika

Představení cílů oblasti, plánované výzvy (způsobilí žadatelé a partneři, podporované aktivity, výše grantu, harmonogram.

11.20–11.35    Oblast podpory: Budování a posilování kapacit oborových uměleckých asociací, sítí a platforem

11.35–11.50    Bilaterální spolupráce: Podpora hledání a navazování spolupráce

Cíle a strategie, možnosti pro hledání partnerů a navazování spolupráce.

11.50–12.35    Oběd
12.35–13.45    Bilaterální spolupráce s donorskými státy

Spolupráce s Islandem
Tipy a doporučení – Ragnhildur Zoega (The Icelandic Centre for Research)