AKCE: 14. 6. 2023 – 16. 6. 2023

Seminář Jak poutavě oživovat historii

Komise muzejních historiků AMG zve na seminář věnovaný procesu tvorby výstav a expozic a living history.

Seminář Jak poutavě oživovat historii
Datum konání: 14. 6. 2023 – 16. 6. 2023
Místo konání: Pardubice

Komise muzejních historiků AMG, ve spolupráci s Ústavem pro interpretaci místního dědictví ČR a Památníkem Zámeček Pardubice, pořádá ve dnech 14. - 16. června 2023 odborný seminář Jak poutavě oživovat historii.

Akce volně navazuje na domažlický seminář Tvorba a hodnocení výstav a expozic. Přednášky a workshopy budou věnované procesu tvorby výstav a expozic (stanovení účelu, cílů) a living history. Záměrem semináře je prodiskutovat uvedené téma mezi tvůrci výstav a expozic, z řad muzejníků i externích spolupracovníků, cíleno je především na výměnu praktických zkušeností. V rámci neformální diskuse chceme otevřít téma vzniku metodiky pro tvorbu výstav, která by zohledňovala jak praktické postupy, tak i interpretační plánování. Rádi bychom k tomuto tématu vytvořili pracovní skupinu.

Přednášejícími a lektory budou: Mark Wallis (Past Pleasures, živá interpretace), Jana Vodičková (design expozic v britském prostředí), Eva S. Kotláriková (kurátorka Slovenské národní galerie v Bratislavě), Michal Medek, Ladislav Ptáček a Kristýna Pinkrová (Ústav pro interpretaci místního dědictví).

V rámci semináře se také uskuteční plenární zasedání Komise muzejních historiků AMG.

Více informací zde.

Zdroj: cz-museums.cz