AKCE: 15. 6. 2023, 9:30–17:00

Understanding wartime narratives in the digital age

Mezinárodní hybridní seminář se věnuje otázce interpretace témat války a konfliktů v muzeích, památkových institucích a oblasti kulturního dědictví.

Understanding wartime narratives in the digital age
Datum konání: 15. 6. 2023, 9:30–17:00
Místo konání: Vrije University, De Boelelaan 1105, Amsterdam a online

Letošní ročník Mezinárodního semináře o interpretaci a prezentaci dědictví pro budoucí generace (International Seminar on Heritage Interpretation and Presentation for Future Generations) se bude zabývat aktuální otázkou interpretaci témat války a konfliktů v muzeích, památkových institucích a oblasti kulturníáho dědictví..

Prezentace témat souvisejících s historickými i probíhajícími válečnými konfliktami a začlenění marginalizovaných skupin a narativů jsou nezbytné pro vyvážené pochopení historie a boj proti dezinformacím a diskriminaci. Cílem semináře je shromáždit osvědčené postupy pro interpretaci a prezentaci památek souvisejících s problematikou lidských práv během války. Příspěvky představí také roli občanské společnosti a médií v boji proti historickému revizionismu a šíření hoaxů. Své příspěvky představí akademici i odborníci z praxe například z USA, Jižní Koreje, Libanonu, Japonska, Izraele, Austrálie a dalších zemí.

Akce se koná v hybridní formě (prezenčně a online na platformě ZOOM), konferenčním jazykem je angličtina. Účast je zdarma.

Více informací, program a registrační formulář zde.

Zdroj: ourworldheritage.org