AKCE: 28.6.2023, 18:00

Otevřeně o Praze: Péče o kulturní dědictví Prahy

Debata z cyklu Otevřeně o Praze se tentokrát zaměří na kulturní dědictví Prahy a péči o něj.

Otevřeně o Praze: Péče o kulturní dědictví Prahy
Datum konání: 28.6.2023, 18:00
Místo konání: Čítárna Unijazz, Husitská 22, Praha 3

Organizace Open House Praha pořádá ve spolupráci s kulturním centrem Krenovka již čtvrtou debatu z cyklu Otevřeně o Praze, který se týká témat spojených s rozvojem hlavního města. Praha se opakovaně řadí mezi jedny z nejkrásnějších měst na mapě světa. Naši předci nám tu zanechali mimořádný odkaz v podobě pestré palety historických staveb z různých architektonických období. Praha je klenotem, který jen s malou újmou přežil hrozby druhé světové války. Vážíme si dostatečně architektonických hodnot, které se nám v Praze zachovaly? Jsme schopni přispívat k rozkvětu hlavního města, obohacovat jej o nové počiny a pečovat o něj s patřičným respektem a odborností? To jsou jen některé z otázek, které zazní v panelové debatě na téma péče o architektonické kulturní dědictví Prahy v prostorách Čítárny Unijazz.

Program určený především pro pražskou veřejnost bude rozdělen na tři bloky. Po úvodní části, která účastníky seznámí s problematikou, bude následovat debata čtyř panelistů moderovaná Michalem Šedivým, lektorem celoročních akcí Open House Praha. Celý večer zakončí blok určený dotazům veřejnosti. Mezi panelisty debaty budou:

• Kateřina Bečková – místopředsedkyně Klubu Za starou Prahu
  • Petr Hlaváček – náměstek primátora hlavního města Prahy
  • Ivo Macek – ředitel Muzea města Prahy
  • Jaroslav Podliska – ředitel územního odborného pracoviště v Praze v Národním památkovém ústavu

Vstup na akci je zdarma, ale vzhledem k omezené kapacitě prostoru organizátor doporučuje rezervaci vstupenky za symbolický poplatek

Rezervační formulář a více informací zde.

Zdroj: openhousepraha.cz