AKCE: 7. 3. 2018, 9:00–17:30

Working Internationally Conference 2018: Working Locally, Thinking Globally (7.3.2018)

V Národním skotském muzeu v Edinburghu se uskuteční každoroční konference Working Internationally - letos s podtitulem Working Locally, Thinking Globally. Jakým způsobem se má v muzeích odrážet to, co se v současné době děje ve světě?

Datum konání: 7. 3. 2018, 9:00–17:30
Místo konání: Edinburgh, Velká Británie

Hlavní tématem ročníku 2018 je schopnost muzeí reflektovat současné světové události při zachování relevance vůči domácí i zahraniční veřejnosti. Jak reagovat na politickou situaci, změny klimatu, nové turistické trendy a samozřejmě na výzvy, které představují digitální technologie?

Náplní konference jsou především přednášky a panelové diskuze s mnoha řečníky, mimo jiné viceprezidentem Americké aliance muzeí, programovou vedoucí Slovinského etnografického muzea a dalšími odborníky evropského i světového formátu. Účastníci budou mít také možnost diskutovat s kolegy z institucí napříč Skotskem i Británií.

Více informací zde