AKCE: 27. 2. 2018, 9:00–17:00

International Conference: Intangible Cultural Heritage, Museums and Participation

Dne 27. února 2018 proběhne v Mezinárodním loutkovém muzeu Antonia Pasqualiniho v Palermu mezinárodní konference s názvem Nehmotné kulturní dědictví, muzea a participace.

Datum konání: 27. 2. 2018, 9:00–17:00
Místo konání: Palermo, Itálie

Konference se zaměří na roli, kterou mohou hrát muzea v dialogu s profesionály v oblasti nehmotného kulturního dědictví. Ti by se měli věnovat ochraně tohoto dědictví (dokumentace, výzkumy, propagace, vylepšení, předávání atd.), obě strany by měly sdílet své zkušenosti, rozdělit si role a spolupracovat.

Jaký je nejlepší model této kooperace, na to budou hledat odpověď desítky profesionálů z obou oblastí. Intangible Cultural Heritage and Museum Project je rozsáhlý projekt probíhající od roku 2017 do roku 2020 a jedná se o iniciativu muzeí z pěti evropských zemí.

Program konference bude brzy dostupný.

Více informací zde

Zdroj: https://www.ichandmuseums.eu/en/events/detail/international-conference-intangible-cultural-heritage-museums-and-participation#tab-eventinformation