AKCE: 27. 3. 2019

The Future of Museums: Learning and Engagement

Museums Association zve na jednodenní konferenci zaměřenou na pedagogickou roli muzeí a jejich budoucí rozvoj.

@ma
Datum konání: 27. 3. 2019
Místo konání: National Museum of Scotland, Edinburgh

Konference "Budoucnost muzeí: vzdělávání a angažovanost", která se uskuteční ve skotském Edinburku se zaměří na pedagogickou roli muzeí a na to, jak se muzea mohou v tomto směru dále rozvíjet.

Hlavními otázkami konference budou:

• jak se muzea vyvíjí a jak reagují na demografické, ekonomické a společenské změny?
  • jak mohou muzea nejlépe oslovit své komunity vzhledem k tomuto kontextu?
  • je potřeba dekonolizovat vzdělávání v muzeu?
  • co komunity, učitelé a edukátoři chtějí a potřebují od muzeí?
  • jak vzdělávání zapojit více do středu zájmu našich muzeí?

Široké spektrum řečníků představí nové nápady a perspektivy týkající se budoucnosti pedagogické činnosti muzeí a budou klást náročné otázky, jak může muzeum přispět k programu sociální spravedlnosti a kulturních práv.

Cílem konference je nabídnout příležitost diskutovat o těchto otázkách, co má budoucnost a prozkoumat, jak mohou muzea pozitivně ovlivnit společnost.

Více informací naleznete zde

Zdroj: https://www.museumsassociation.org/events/future-of-museums-learning-and-engagement