AKCE: 5. 3. 2019 – 7. 3. 2019

Workshop – Světlo a výstavní prostor

@muo

Ateliér Světelného designu DIFA JAMU v Brně, ve spolupráci s Muzeem umění Olomouc, pořádá třídenní workshop Světlo a výstavní prostor určený především studentům světelného designu, scénografie, ale otevřený i dalším zájemcům.

Datum konání: 5. 3. 2019 – 7. 3. 2019
Místo konání: Muzeum umění Olomouc

Hlavním lektorem workshopu bude Jean-Jacques Ezrati, expert v oblasti výstavního osvětlení a dlouholetý pracovník výzkumného centra pro francouzská muzea C2RMF v Paříži.

Hlavními tématy workshopu budou: světlo a muzeografie, sémiotika světla, ergonomie a preventivní konzervace, denní světlo, současné světelné technologie a práce s nimi. Workshop se ale také dotkne témat: ovládací systémy výstavního osvětlení, LED technologie, dynamické osvětlení, denní osvětlení a jeho regulace.

Workshop proběhne v prostorách Muzea umění Olomouc, teoretická část v Mozarteu (Arcidiecézní muzeum Olomouc), praktická část v Trojlodí (Muzeum moderního umění). Účastníci si v jeho průběhu prohlédnout jak stálou expozici Arcidiecézního muzea, tak i sbírku Muzea moderního umění pod názvem Století relativity. 

Wokshop bude probíhat v češtině a angličtině.

V případě zájmu o účast a rezervaci místa je nutné kontaktovat e-mailem vedoucí Ateliéru Světelný design DIFA JAMU v Brně Pavlu Beranovou: beranova@jamu.cz 

Kapacita míst je omezena.

Zápisné:
Plné: 250 Kč/3 dny nebo 100 Kč/den
Snížené (student): 150 Kč/3 dny

Pozvánku na workshop naleznete zde

FB: https://www.facebook.com/events/410318519722962/

 

Zdroje: http://www.muo.cz/budte-v-kontaktu/muzeum-umeni-ceka-svetelny-workshop--2769/, http://www.culturenet.cz/aktuality/svetlo-a-vystavni-prostor-workshop/n:27739/